Będąc na siłowni jednym z najczęściej używanych urządzeń jest atlas turystyczny. Maszyna ta pozwala nam zadbać o wiele różnych partii mięśniowych, dzięki czemu poprawiamy nie tylko swoją sylwetkę i dążymy do osiągnięcia wymarzonej figury. Ćwiczenia na atlasie, pod warunkiem, że wykonywane odpowiednio, gwarantują również budowę masy mięśniowej.

Atlas do ćwiczeń w domu będzie rozwiązaniem idealnym dla każdego, kto wolałby ćwiczyć w domu i nie wydawać pieniędzy na karnety czy marnować czas na dojazdy na siłownię. Jak jednak znaleźć dobry atlas do ćwiczeń, który pozwoli nam bezproblemowo ćwiczyć wszystkie pożądane partie mięśni?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

HERTZ MAXIMUS

9.9

Średnia

Hertz PROTEUS

9.8

Drogi

Atlas Sport Modlitewnik

9.7

Średnia

SCUD 8008T MAX

9.5

Drogi

FUNFIT domowa siłownia

9.4

Średnia

W dzisiejszym zestawieniu przygotowaliśmy dla was 5 bardzo ciekawych maszyn. Nasz ranking 2023 pozwoli wam wybrać najatrakcyjniejszą maszynę do ćwiczeń w domu. Kierowaliśmy się przede wszystkim danymi technicznymi podczas wyboru. Oprócz tego, ważną rolę odgrywały również funkcje ćwiczeń, materiały i jakość wykonania oraz funkcje dodatkowe.

Nasz wybór - ATLAS SIŁOWNIA HERTZ MAXIMUS 4 STANOWISKA 130 KG

atlas do ćwiczeń opinie

Ranking atlasów do ćwiczeń wygrywa produkt marki Hertz – znanego producenta maszyn siłowych. Opisywany atlas to przede wszystkim wielofunkcyjna maszyna, która oferuje nam aż 4 różne, niezależne stanowiska. Oprócz tego, w zestawie znajdują się dodatkowe gadżety, które uatrakcyjniają zestaw.

Atlas przeznaczony jest dla osób o maksymalnej wadze do 120 kilogramów. Co ciekawe, maksymalne odczuwalne obciążenie wynosi aż 130 kilogramów. Jedną z najważniejszych funkcji, jaką oferuje produkt, jest wszechstronność treningowa. Wśród stanowisk znajdziemy stację górną, modlitewnik, uchwyt do pompek oraz ławeczkę do brzuszków z hantlami. Oprócz tego, dodatkowo producent przygotował dla nas dolny drążek, trenażer nóg oraz trenażer klatki piersiowej.

Zaletą jest z pewnością solidna konstrukcja. Wytrzymałość urządzenia oraz ogromne możliwości regulacyjne sprawiają, że Hertz Maximus to kompletny produkt. Stosunek jakości do ceny jest również zadowalający.
Wadą urządzenia jest jednak nieczytelna instrukcja, przez co montaż atlasu jest bardzo kłopotliwy i czasochłonny. Dodatkowo niektórzy z użytkowników uważają, że producenci mogli popracować nad stabilnością.

R

Zalety

• Bardzo wiele stanowisk do wyboru;
• Ogromne możliwości regulacyjne;
• Duże maksymalne odczuwalne obciążenie;
• Akcesoria w zestawie gratis.
Q

Wady

Mało czytelna instrukcja.

Alternatywą wartą uwagi jest także Solidny Atlas, Siłownia Hertz PROTEUS 5-Stanowisk

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Model Proteus od Hertz jest jeszcze bardziej zaawansowanym narzędziem kulturystycznym, które oprócz czterech niezależnych stanowisk, oferuje jedno, dodatkowe. Podobnie jak w przypadku poprzedniego produktu, tak i tutaj mamy maksymalne odczuwalne obciążenie na poziomie 130 kg oraz szereg akcesoriów dodatkowych.

Z funkcjonalności warto wymienić bardzo duże możliwości regulacyjne. Dzięki możliwości doboru poziomu wysokości w każdym stanowisku oraz możliwej zmiany odległości poszczególnych trybów, urządzenie nadaje się dla każdego.

R

Zalety

• Duża liczba stanowisk;
• Możliwość trenowania prawie wszystkich mięśni;
• Ogromne możliwości regulacyjne;
• Trwałe wykonanie.
Q

Wady

• Bardzo drogi atlas;
• Zajmuje dużo miejsca.

Dzięki zastosowaniu różnych stanowisk, atlas posłuży nam do trenowania wielu partii mięśniowych. Nie będziemy musieli zatem ograniczać się jedynie do trenowania klatki piersiowej czy pleców. Dodatkowo istnieje możliwość trenowania nóg, brzucha oraz poszczególnych partii mięśniowych.

Oprócz standardowych dla tej firmy funkcji, producent oferuje nam w modelu Proteus dodatkowo worek bokserski oraz boczne stanowisko do wypychania nóg. Dzięki tym dodatkom, jest to kompletne urządzenie, które pozwoli nam w bezproblemowy sposób przeprowadzić trening niemalże każdej grupy mięśniowej.

Innym ciekawym wyborem będzie ATLAS JEDNOSTANOWISKOWY MODLITEWNIK SIŁOWNIA 130kg

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jeżeli mamy ograniczone miejsce i zależy nam wyłącznie na podstawowej wersji atlasu, to warto zapoznać się z kolejną ofertą. Jest to o wiele mniejsze rozwiązanie, gdyż w zestawie otrzymujemy wyłącznie atlas jednostanowiskowy. Pomimo tego, istnieje wiele ćwiczeń na różne partie mięśni, które możemy wykonywać na urządzeniu.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na liczby – stos oferowany jest z obciążeniem 65 kilogramów, a maksymalny odczuwalny ciężar wynosi 130 kg. Oprócz tego, maszynę wyposażono w specjalny system bloczków oraz linek. Wzmocniony materiał gwarantuje nam natomiast płynną pracę.

Z elementów dodatkowych warto wymienić dobry drążek do podciągania, który posłuży nam do trenowania górnych partii mięśniowych oraz ramion. Jeżeli chodzi o mięśnie nóg, to będziemy mogli ćwiczyć je na specjalnej stacji do nóg.

R

Zalety

• Zajmuje mało miejsca;
• Dosyć niska cena;
• Możliwość ćwiczenia zarówno górnych jak i dolnych partii mięśni.
Q

Wady

Małe zróżnicowanie treningowe.

Urządzenie jest dodatkowo tanie, a więc będzie to zdecydowanie ciekawy wybór dla każdego, kto ma bardzo ograniczone miejsce oraz budżet. Niestety, brak innych stanowisk to także ograniczona ilość ćwiczeń, jakie możemy robić.

Sprawdźcie również ATLAS KULTURYSTYCZNY SIŁOWNIA SCUD 8008T MAX 200KG

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jeżeli szukamy niezwykle wytrzymałego atlasu przystosowanego do o wiele większych ciężarów, to nie sposób nie wspomnieć o maszynie treningowej marki SCUD. Model 8008T gwarantuje niezwykle mocną i stabilną konstrukcję, która dodatkowo wyposażona została w bardzo duże obciążenia – niespotykane w innych dotąd recenzowanych atlasach.

Powyższy model to gwarancja wytrzymałej i długotrwałej konstrukcji. Wzmocniona rama to dodatkowo większa stabilność oraz możliwość użytkowania urządzenia przez osoby o wadze aż 140 kilogramów!

Warto także zwrócić uwagę na maksymalny odczuwalny ciężar, który wynosi aż 200 kg. Jest to zatem jeden z najmocniejszych atlasów, który przygotowany został z myślą trenowania z dużymi obciążeniami. Jeżeli mowa o regulacji, to stos wyposażony został w 18 bloczków, co pozwala nam dostosować ciężar do naszej siły. Tak duży zakres regulacji to także komfort użytkowania.

R

Zalety

• Maksymalna nośność urządzenia to aż 140 kg;
• Odczuwalny ciężar maksymalny do 200 kg;
• Nie zajmuje dużo miejsca;
• Duży zakres regulacji;
• Szeroka gama funkcji.
Q

Wady

• Jednostanowiskowy, a więc ograniczone możliwości treningowe;
• Bardzo duża cena.

Na uwagę zasługuje również wielofunkcyjność urządzenia. Oprócz standardowych rozpiętek, istnieje możliwość ustawienia atlasu pod wyciskanie w przód. Oczywiście warto także wspomnieć o wyciągu górnym, dolnym, środkowym, oraz modlitewniku. W przypadku trenowania dolnych partii mięśniowych, można także wykorzystać przyrząd do ćwiczeń nóg.

Ogromna ilość funkcji oraz przystosowanie atlasu treningowego do dużej wagi użytkownika jest kosztowne. Opisywany model jest jedną z najdroższych rekomendacji, a oferuje nam tylko jedno stanowisko i, pomimo wielu funkcji, dosyć ograniczone możliwości treningowe.

ATLAS DO ĆWICZEŃ FUNFIT TRENAŻER DOMOWA SIŁOWNIA to ciekawe, budżetowe rozwiązanie

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Bardzo tanią opcją dla mało wymagających osób będzie atlas firmy FunFit. Model Arrow II to ulepszona wersja jednostanowiskowego atlasu, który oferuje nam obciążenie nieco ponad 93 kg. Jak widzicie, w porównaniu do poprzednio opisywanego sprzętu, jest to bardzo niska waga maksymalna.

Na uwagę zasługuje jednak bardzo mały wymiar atlasu, co pozwoli nam umieścić maszynę na małej przestrzeni. Produkt przystosowany jest do ćwiczeń klatki piersiowej, ramion oraz pleców. Co ciekawe, dzięki dolnemu drążkowi oraz trenażerowi nóg, możemy bez najmniejszego problemów ćwiczyć mięśnie dolnej partii ciała!

R

Zalety

• Bardzo niska cena;
• Małe wymiary;
• Niska waga.
Q

Wady

• Krótka gwarancja;
• Maksymalna waga osoby ćwiczącej to 100kg.

Dodatkowo warto zauważyć, że atlas naprawdę mało waży. W połączeniu z małym rozmiarem, jest to zdecydowanie ciekawe rozwiązanie dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze sportem i z maszynami treningowymi.

Niestety, krótka gwarancja oraz maksymalna waga osoby ćwiczącej wynosząca 100 kg sprawia, że jest to jedynie urządzenie godne polecenia dla początkujących.

Na co zwrócić uwagę wybierając swój własny atlas?

Ćwiczenia na atlasie treningowym mają przede wszystkim pomóc nam w rozwoju mięśni klatki piersiowej, barków oraz pleców. Jednakże, coraz to nowsze i bardziej funkcjonalne maszyny gwarantują nam równie efektywne ćwiczenia dolnych partii mięśniowych. Z tego względu warto o tym pamiętać szukając właściwego urządzenia.

Oprócz wielofunkcyjności, zwróćmy uwagę na wykonanie urządzenia. Zaleca się także wybierać produkty z bogatym wyposażeniem dodatkowym oraz z wysoką maksymalną wagą użytkownika. Co więcej, istotne są opinie atlasów do ćwiczeń, ich ceny oraz rodzaj gwarancji! Więcej informacji odnośnie atlasów znajdziecie również tutaj: https://stopnadwadze.pl/lifestyle/atlasy-do-cwiczen/.

Jakość wykonania jest bardzo ważna

Do produkcji atlasów najczęściej stosuje się stal. Warto jednak pamiętać, że istnieje wiele różnych gatunków stali, które różnią się specyfikacją. Ta natomiast wpływa na końcową wytrzymałość urządzenia, wagę oraz oczywiście stabilność.

Gwarancją dobrego i długoletniego modelu będą konstrukcje, które zostały bardzo dobrze spasowane i oferują dodatkowe wzmocnienia i szersze niż standardowe ramy. Wzmocniona konstrukcja to nie tylko większa wytrzymałość, ale również podwyższona stabilność!

ATLAS SIŁOWNIA HERTZ MAXIMUS

atlas do ćwiczeń opinie

Siłownia Hertz PROTEUS 5

atlas do ćwiczeń ranking

Pamiętajmy o różnorodności ćwiczeń

Im więcej funkcji dany atlas ma do zaoferowania, tym więcej grup mięśniowych będziemy mogli ćwiczyć. Jeśli zatem możemy poświęcić nieco więcej miejsca na nasz zakup, rekomendujemy wybór wielostanowiskowego produktu. Znajdziemy tam wiele funkcji oraz ułatwień, a na dodatek konstrukcja pozwoli nam dostosować dane ćwiczenie do naszych preferencji.

Różnorodność ćwiczeń to ogromna zaleta, dzięki czemu atlas nie stanie się jedynie urządzeniem do rozwijania jednej partii mięśni, ale wielofunkcyjnym przyrządem dla niemalże całego ciała.

Nośność urządzenia i maksymalny odczuwalny ciężar

Jeżeli dopiero rozpoczynamy przygodę z ćwiczeniami i rzeczywiście szukamy małego atlasu do podstawowych ćwiczeń, nośność urządzenia i maksymalny odczuwalny ciężar nie powinny mieć dla nas większego znaczenia. Inaczej ma się jednak sytuacja, kiedy sporo ważymy – czy to przez otyłość czy dużą masę mięśniową. Wtedy te dwa aspekty odgrywają kluczową rolę.

Maksymalny odczuwalny ciężar to tak naprawdę możliwość ustawienia obciążników. Im większy odczuwalny ciężar, tym będziemy mogli trenować przy użyciu większych ciężarów. Nośność urządzenia to tak naprawdę maksymalna waga użytkownika. Atrakcyjna nośność to 120 kilogramów, lecz jeśli zależy nam na trwałej i wytrzymałej maszynie, warto poszukać atlasów o jeszcze większej nośności.

SIŁOWNIA SCUD 8008T

najlepszy atlas do ćwiczeń w domu

ATLAS JEDNOSTANOWISKOWY MODLITEWNIK SIŁOWNIA 130kg

dobry atlas do ćwiczeń w domu

Dobry atlas do ćwiczeń w domu jest również kompaktowy

Szukając maszyny do ćwiczeń domowych musimy także mieć na uwadze rozmiar. Z tego względu wiele osób będzie musiało zrezygnować z dużych, wielostanowiskowych urządzeń. Bardzo ważne jest jednak zwrócenie uwagi na to, żeby kompromis rozmiarowy nie wpłynął na stabilność urządzenia oraz na jego konstrukcję.

Atlas do ćwiczeń ranking 2023– podsumowanie

Atlasy domowe do ćwiczeń stają się coraz to popularniejsze. Oferują taką samą wydajność jak te z siłowni, a na dodatek oszczędzają dużo czasu oraz, na dłuższa metę, dużo pieniędzy. Jeśli zatem chcecie zakupić najlepszy atlas domowy do ćwiczeń, warto zapoznać się z przygotowanym przez nas poradnikiem. To tam znajdziecie szereg porad oraz wskazówek, które pomogą wam w wyborze.

Według naszych informacji oraz zebranych opinii, atlas do ćwiczeń oferujący największa uniwersalność oraz solidność to ATLAS SIŁOWNIA HERTZ MAXIMUS 4 STANOWISKA 130 KG. Oprócz ogromnych możliwości regulacyjnych oraz wielu stanowisk, model ten oferuje nam dożywotnią gwarancję, co jest potwierdzeniem trwałej, stabilnej i wieloletniej konstrukcji.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki atlas do ćwiczeń w domu
Average rating:  
 11 reviews
 by Kajka

Ćwiczyć to ja nie lubię, ale odkąd spróbowałam kilku ćwiczeń na atlasie to spodobało mi się. Więc chcę taki zakupić do domu lecz nie wiem jaki będzie dobry. Przeczytałam tan ranking i przekonałam się, że jest on bardzo przydatny także na pewno będę częściej z takich rankingów korzystać

 by Mirella

Chcąc kupić dobry atlas byłam w sklepie lecz tam jakoś nie potrafili mi doradzić. Więc wolę kupić w necie. A że znajoma powiedziała  mi, że jest taki ranking oparty na opiniach innych i opisujący wady i zalety kilku modeli to bez namysłu odnalazłam go i skorzystałam z niego.

 by Orlica

Atlas do ćwiczeń jest urządzeniem dość popularnym w każdej siłowni. Dlatego też niekiedy ciężko jest nam się do niego dostać. To może jednak zdecydować się na kupno takiego atlasu do domu? Przecież są takie mniejsze jego wersje warte rozważania.

 by Paula

Będąc kiedyś na siłowni widziałam całkiem fajny atlas do ćwiczeń i zastanawiam się czy by ie kupić do domu. Fajnie by było mieć taką własną siłownię. Przeczytałam bardzo uważnie ten ranking i wiem jaki wybrać

 by ścisła

Zauważyłam, że na siłowni najbardziej oblegany jest atlas. Więc ja chcę taki kupić sobie do domu ale nie wiem jaki. W tym celu przeszukuję internet aby wiedzieć na co zwrócić uwagę. I tak natrafiłam na taki ranking. Fajnie, że powstają takie rankingi.

 by Elka

Chciałabym urządzić sobie małą siłownię w garażu i tak pomyślałam o kupnie atlasu do ćwiczeń. Lecz kompletnie się na tym nie znam. Mam nadzieję, że taki ranking pomoże mi w podjęciu decyzji. Bo jednak dobrze jest poznać opinie innych użytkowników.

 by Szumowski

Chcemy mieć siłownię w domu lecz nie wiemy jaki atlas wybrać. I tak oczywiście szukamy najlepszych w internecie. Znaleźliśmy kilka i nie wiemy jaki wybrać. Za to dzięki temu rankingowi wiemy na co powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę a na co nie

 by Paweł

Każdy facet lubi ćwiczyć na atlasie ale nie każdy lubi te tłumy w siłowniach. To też ja chcę zrobić sobie taką małą siłownię w domu. I w podjęciu decyzji ma mi pomóc ranking w którym znaleźć można wiele modeli oraz opisy ich wad i zalet.

 by mamcia

Wiedzieliście, że jest tyle różnych atlasów do wyboru. Bo ja nie wiedziałam i do tego każdy służy do czegoś innego. Dlatego też jak dowiedziałam się o takim rankingu to od razu go przeczytałam. Bardzo fanie, że takie rankingi powstają

 by Janek

Faktycznie wybór w takim sprzęcie jest ogromny dlatego też dobrze jest się posiłkować jakimiś dobrymi podpowiedziami. Całe szczęście został stworzony taki ranking dzięki któremu można wiele się dowiedzieć i uniknąć tzw wpadek

 by Samsung

Ćwiczyć warto także i w domu. A że ja chcę mieć własną siłownię to taki atlas do ćwiczeń na pewno mi się przyda. Więc zajrzałam na ten ranking i od razu wiem jaki najlepszy model dla mnie będzie. Super, że w jednym miejscu można znaleźć tyle wartościowych informacji o danym sprzęcie.