Każda osoba, która już jakiś czas dba o swoją formę korzystając z siłowni wie, że im większe ciężary podnosimy, tym bardziej narażamy nasze ciało na kontuzję. Z początku korzystanie pasów na siłownie nie ma większego znaczenia, lecz kiedy w martwym ciągu decydujemy się na zwiększenie ciężarów o całkiem sporo, to pas do ćwiczeń na siłownie może okazać się niezwykle kluczowym dodatkiem.

Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego jaki pas kulturystyczny należy wybrać, szczególnie jeśli nigdy nie myśleliśmy o zakupie takiego przedmiotu. Musimy pamiętać przecież o wielu aspektach, bo to właśnie one będą miały kluczowe znaczenie na jakość wybranego produktu. To właśnie dlatego powstał dzisiejszy poradnik zakupowy oraz ranking 2024.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

PAS KULTURYSTYCZNY EVOLUTION

9.9

Średnia

TREC PAS KULTURYSTYCZNY

9.8

Średnia


 

POWER SYSTEM POWERLIFTING

9.7

Drogi

Pas HMS DIP

9.6

Średnia


 

PAS KULTURYSTYCZNY BUSHIDO

9.5

Tani


 

W celu uniknięcia problemów z zakupem pasa kulturystycznego na siłownię, przygotowaliśmy listę ciekawych produktów. Charakteryzują się one przede wszystkim wysoką jakością wykonania, co zagwarantowane zostało najwyższej klasy materiałem. Dodatkowo mieliśmy też na uwadze maksymalny udźwig w przypadku nieco bardziej zaawansowanych pasów, a także zakres regulacyjny oraz dodatkowe wzmocnienia i funkcje.

PAS KULTURYSTYCZNY SKÓRZANY EVOLUTION

jaki pas kulturystyczny

Początkujący kulturysta powinien pomyśleć o zakupie pasa z naturalnej skóry, zaproponowanego przez markę Evolution. Fakt ten wynika nie tylko z atrakcyjnej ceny zakupu produktu, ale również z jego wytrzymałej konstrukcji i klasycznej estetyki. Szerokość 10,5 cm wystarcza do podnoszenia ciężarów na siłowni oraz wykonywania innych ćwiczeń siłowych.

Prosty pas kulturystyczny w niskiej cenie sprawia, że od razu można kupić dwa lub cztery egzemplarze. Produkt w rozmiarze M jest uniwersalny, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Profesjonalny pas na siłownie został wykonany z naturalnej skóry, co jest gwarantem jego długiej żywotności. Jednocześnie taki materiał nie powoduje problemów ze skórą podczas długotrwałego stosowania.

Pas jest zabezpieczony przy użyciu wygodnej klamry, która dodatkowo umożliwia swobodną regulację obwodu. Produkt nie jest objęty okresem gwarancyjnym, jednak fakt ten wynagradza bardzo atrakcyjna cena zakupu jednej sztuki.

Przedmiot do treningu od marki Evolution stanowi doskonałe rozwiązanie dla początkujących kulturystów. Czarny kolor przypadnie do gustu użytkownikowi dowolnej płci. Jest to także atrakcyjny gadżet z uwagi na niską cenę oraz dobrą regulację.

R

Zalety

• Przyjemny dla skóry materiał;
• Uniwersalna estetyka;
• Niska cena za jedną sztukę.
Q

Wady

• Dosyć sztywny.

TREC PAS KULTURYSTYCZNY

pas na siłownie

W następnej kolejności zwróćmy uwagę na pas kulturystyczny trec wykonany z materiałów, który równie dobrze sprawdzi się w zastosowaniu amatorskim, jak i profesjonalnym. Produkt w atrakcyjnej cenie został zaprojektowany w taki sposób, by idealnie dopasowywać się do talii osoby trenującej. Dobra jakość wykonania, a także uniwersalna kolorystyka są powodami, dla których ten produkt przykuł naszą uwagę.

Pas kulturystyczny w kolorze niebiesko-czarnym został wykonany z materiałów odpornych na zawilgocenie oraz uszkodzenia. Wygodna konstrukcja gwarantuje komfort podczas użytkowania, nawet podczas intensywnych treningów.

Produkt występuje w kilku rozmiarach, dzięki czemu można z łatwością dobrać odpowiedni rozmiar obwodu dla naszego ciała. Pas zapinany jest na szeroki i mocny rzep, co gwarantuje stabilność i bezpieczeństwo w trakcie treningu.

Obecność specjalistycznych przeszyć w części lędźwiowej jest gwarantem lepszej stabilizacji dolnego odcinka kręgosłupa. Element ten gwarantuje ochronę przed niebezpiecznymi skutkami przeciążenia.

Chociaż na produkt nie jest oferowana długa gwarancja, bardzo atrakcyjna cena nabycia jednej sztuki wynagradza ten fakt. W połączeniu ze świetnym materiałem oraz mocnym rzepem, pas kulturystyczny trec to gwarancja satysfakcji.

R

Zalety

• Przewiewny materiał;
• Mocny rzep blokujący;
• Atrakcyjna cena zakupu.
Q

Wady

• Produkt nie jest objęty długą gwarancją.

PAS KULTURYSTYCZNY POWER SYSTEM PAS SKÓRZANY POWERLIFTING

pas kulturystyczny trec

Power-System XXL to propozycja dla profesjonalnych kulturystów, wymagających nieco więcej od pasa treningowego. Produkt oferuje silny zacisk, co gwarantuje większą stabilność oraz bezpieczeństwo w trakcie ćwiczeń. Pas sportowy dedykowany jest nie tylko stosowaniu w kulturystyce, ale także podczas crossfitu oraz innego typu aktywności związanej z podnoszeniem ciężarów.

Produkt z wyższej półki cenowej sprawdzi się doskonale w przypadku podnoszenia ciężarów o sporej wadze. Szerokość w odcinku lędźwiowym 10 cm gwarantuje skuteczne zabezpieczenie w trakcie przysiadów ze sztangą, wiosłowania w opadzie czy też wyciskania na ławce.

Czarny pas kulturystyczny power system posiada bardzo dużą powierzchnię oraz wiele zestawów oczek, co gwarantuje możliwość swobodnego dostosowania obwodu do własnych oczekiwań, a także zapewnia pewną ochronę. Produkt został wykonany z odpornego materiału, który nie wywołuje otarć skóry.

Producent deklaruje na swój produkt do 12 miesięcy gwarancji, co jest standardowym wynikiem w przypadku tego typu urządzeń. Niestety, mamy tutaj do czynienia z wyższą ceną zakupu. To jest jednak podyktowane bardzo dobrym wykonaniem. Pas treningowy znajdzie zastosowanie zarówno w kontekście profesjonalnym, jak i amatorskim.

R

Zalety

• Doskonała jakość wykonania;
• Produkt objęty gwarancją;
• Wygodny w noszeniu.
Q

Wady

• Cena zakupu jest dość wysoka.

Pas Obciążeniowy Kulturystyczny HMS DIP BELT

pas kulturystyczny ranking

Marka HMS postanowiła stworzyć uniwersalny pas kulturystyczny z łańcuchem, umożliwiający dużo szersze wykorzystanie w treningu. Produkt pozwala zwiększyć obciążenie podczas wykonywania ćwiczeń, w których tradycyjnie korzysta się z własnego ciała. Solidne wykonanie oraz odporność materiałów świadczy nie tylko o dłuższej żywotności, ale także o uniwersalnym charakterze prezentowanego produktu.

PSTX05 HMS pomaga zminimalizować obciążenie części lędźwiowej kręgosłupa. Wynika to ze specjalistycznej budowy oraz zastosowaniu doskonałej jakości tkanin, zwiększających bezpieczeństwo oraz stopień satysfakcji z ćwiczeń.

Łańcuch gwarantuje możliwość swobodnego mocowania wszelkiego rodzaju ciężarów w pasie. Dzięki zastosowaniu tego dodatku, produkt staje się dużo bardziej uniwersalny i oferuje możliwość zwiększenia obciążenia podczas ćwiczeń, gdzie wykorzystywany jest ciężar naszego ciała.

Produkt z wyższej półki cenowej w rzeczywistości jest warty inwestycji, z uwagi na uniwersalny rozmiar oraz estetykę. Dodatkowo producent zapewnia aż 2 lata gwarancji na swój pas sportowy. Uniwersalny przedmiot możliwy do stosowania zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn jest z pewnością godnym zainteresowania, z uwagi na mnogość możliwych zastosowań.

R

Zalety

• Stabilna konstrukcja;
• Obecność łańcucha;
• Wysoki maksymalny udźwig;
• Długi okres gwarancyjny.
Q

Wady

• Produkt jest dość drogi.

Pas kulturystyczny jaki wybrać? PAS KULTURYSTYCZNY NA SIŁOWNIĘ DO ĆWICZEŃ BUSHIDO

pas kulturystyczny power system

Uwagi wymaga także pas kulturystyczny producenta DBX Bushido, przeznaczony do solidnych treningów związanych z podnoszeniem ciężarów. Produkt doskonale zabezpiecza odcinek lędźwiowy przed przeciążeniem, dzięki ergonomicznemu kształtowi oraz doskonałej jakości wykonania. Przewiewne materiały sprawiają, iż pas jest praktycznie niewyczuwalny podczas długotrwałego i intensywnego treningu.

Model ARW-718 został wykonany z trwałego i odpornego materiału, który dodatkowo pozwala skórze oddychać w trakcie ćwiczeń. Ma to znaczenie w szczególności dla osób, które zajmują się kulturystyką w sposób profesjonalny.

Obwód maksymalny to aż 20 cm, co zdecydowanie ułatwia dostosowanie rozmiaru do własnych oczekiwań. Uniwersalna estetyka produktu sprawia, iż przypadnie on do gustu zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

System rzepów sprawia, iż pas można płynnie regulować z dokładnością milimetrową. Fakt ten wpływa jeszcze mocniej na wielozadaniowość produktu. Materiałowy pas nie posiada łańcucha i jest przeznaczony wyłącznie do ochrony odcinka lędźwiowego. Fakt ten wynagradza jednak atrakcyjna cena zakupu oraz aż 2-letni okres gwarancyjny, oferowany przez producenta.

R

Zalety

• Bardzo szeroki obwód maksymalny;
• System mocowania na rzepy;
• Długi okres gwarancyjny;
• Trwała i solidna konstrukcja.
Q

Wady

• Tylko do stosowania na odcinek lędźwiowy.

Jaki pas kulturystyczny należy wybrać w 2024 roku? Zwróć uwagę na te aspekty!

W celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas ćwiczeń, bardzo wiele osób decyduje się nie patrzeć na cenę, bo zdrowie jest przecież najważniejsze. Można jednak znaleźć wystarczająco trwały i skuteczny w ochronie odcinka lędźwiowego pas na siłownię, który dodatkowo sprawdzi się w wielu różnych ćwiczeniach.

W rankingu pojawiło się pięć produktów o nieco zróżnicowanej charakterystyce. Jeśli jednak żaden z nich nie przypadł nam do gustu, to warto poświęcić kilka chwil na znalezienie swojego idealnego produktu. Pierwszym zadaniem będzie określenie oczywiście intensywności treningów oraz ciężarów, jakie będziemy podnosić.

Elementem charakteryzującym jakościowy pas kulturystyczny jest oczywiście materiał wykonania. Inne kluczowe kwestie to oczywiście wygoda oraz sposób mocowania. Pamiętajmy również o tym, aby wybrany przez nas pas oferował wystarczająco dużą regulację oraz był odpowiednio dostosowany do rozmiaru naszego ciała. Dodatkowe informacje znajdziemy też tutaj: https://wformie24.poradnikzdrowie.pl/stroj-i-akcesoria/sprzet-i-akcesoria/pas-do-cwiczen-pas-kulturystyczny-czy-warto-z-nim-trenowac-aa-V7K7-6Bx5-W9ye.html

Pas Obciążeniowy Kulturystyczny HMS DIP BELT

pas kulturystyczny ranking

Jakie ćwiczenia masz zamiar wykonywać?

Pasy kulturystyczne wykorzystywane są zazwyczaj w celu ochrony odcinka lędźwiowego naszego kręgosłupa. W ten sposób upewniamy się, że podczas ćwiczeń z maksymalnym obciążeniem nie ryzykujemy poważnej kontuzji, która mogłaby nas wyeliminować z aktywnego życia na wiele miesięcy.

Jednakże, czasami pasy kulturystyczne chroniące lędźwia mogą także być wykorzystywane jako pasy obciążeniowe. W takiej sytuacji, warto sprawdzić czy pas jest dobrze skonstruowany, a więc czy ma wzmocnione elementy. Jest to o tyle istotne, że po założeniu ciężarów dodatkowa waga powinna w odpowiedni sposób rozłożyć się na ciele.

Materiał pasa oraz jego konstrukcja

Naturalna skóra to prawdopodobnie jedno z najciekawszych opcji, jeśli chodzi o wykonanie pasa kulturystycznego. Jest to stosunkowo sztywne, aczkolwiek wytrzymałe rozwiązanie pozwalające na pewne i bezpieczne podnoszenie ciężarów, o ile zastosujemy prawidłową technikę i będziemy uważać na formę.

Inną opcją jest wybranie tworzywa sztucznego jako materiału dominującego. W zależności od producenta, jest to równie wytrzymała opcja. Należy natomiast upewnić się, że taki pas będzie odporny na ewentualne uszkodzenia mechaniczne, a także nie straci swoich właściwości przy nadmiernym poceniu się.

Właściwa konstrukcja to jednak nie tylko zastosowanie wytrzymałego materiału, ale także odpowiedni design części ochraniającej odcinek lędźwiowy. Jeśli kształt będzie anatomiczny i dobrze dostosowany do naszych wymiarów, to podniesie komfort korzystania oraz świetnie wesprze mięśnie brzucha i grzbietu.

PAS KULTURYSTYCZNY SKÓRZANY EVOLUTION

jaki pas kulturystyczny

PAS KULTURYSTYCZNY NA SIŁOWNIĘ DO ĆWICZEŃ BUSHIDO

pas kulturystyczny power system

Średnica oraz zakres regulacyjny

Pasy kulturystyczne to stosunkowo uniwersalne gadżety, które w równej mierze wykorzystywane są zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. To właśnie dlatego warto poświęcić nieco więcej uwagi na zapoznanie się ze stylistyką oraz wykończeniem, gdyż czasami producenci przygotowują różne kroje w zależności od płci.

Nie możemy natomiast zapomnieć o tym, aby rozmiar pasa był odpowiednio dostosowany do naszych wymiarów. Należy sprawdzić przede wszystkim jaka jest długość pasa i czy średnica od pierwszego do ostatniego zestawu dziurek jest wystarczająco duża.

W zależności od obwodu w pasie, przedmioty te przygotowane zostały dla osób o wymiarach od 70 do nawet 120 centymetrów. Dodatkową cechą wartą uwagi jest szerokość w odcinku lędźwiowym. Ta może wynosić od 7-9 centymetrów do nawet 20, lecz zazwyczaj poleca się wybierać pasy w przedziale 10-12 cm.

Komfort noszenia oraz sposób mocowania

Jeśli nie chcemy martwić się o to, że przedział dziurek w pasie będzie dla nas niewystarczający, to możemy zdecydować się na zakup pasa mocowanego na rzepy. Jest to o tyle komfortowy sposób mocowania, że idealnie dostosujemy go do naszego obwodu i nie będziemy martwić się o za luźne czy za ciasne założenie pasa.

Oczywiście rzep ma to do siebie, że z czasem słabnie. Oznacza to, że jeśli nie zadbamy o pas, to po jakimś czasie rzepowy system mocowania będzie zbyt słaby w przypadku bardzo wymagających ćwiczeń. To właśnie dlatego dla osób zaawansowanych zaleca się wybór standardowej zapięcia na klamrę.

Na komfort noszenia niebagatelny wpływ ma także wyściółka wewnątrz pasa, a także zastosowanie systemu wentylacyjnego. Będzie to mieć pozytywne znaczenie podczas długich sesji, szczególnie podczas upalnych dni.

POWER SYSTEM PAS SKÓRZANY POWERLIFTING

pas kulturystyczny trec

Stosunek jakości do ceny, a opinie 2024

Pomimo swojego kluczowego znaczenia podczas bardzo wymagających ćwiczeń, pasy kulturystyczne nie są tak drogim wydatkiem, jak mogłoby się wydawać. Należy oczywiście pamiętać, że im większe ciężary zamierzamy podnosić i częściej z pasa zamierzamy korzystać, tym lepszej jakości produkt musimy wybrać.

Bardzo często cena powiązana jest właśnie z jakością wykonania. Aby jednak uniknąć. sytuacji, w której przepłacamy ze względu na renomę producenta, warto upewnić się, że maksymalny udźwig jest wysoki, a materiał wykonania ponadprzeciętny. Dodatkowo sposób mocowania oraz inne charakterystyczne udogodnienia także muszą być na miejscu.

Wszystkie te aspekty, jeśli je zsumujemy, pomogą nam w wyborze najskuteczniejszego produktu. Natomiast bardzo ważne jest też wybranie pasa kulturystycznego, którego opinie są nadzwyczaj pozytywne. To dodatkowy sposób na zweryfikowanie produktu.

PAS KULTURYSTYCZNY SKÓRZANY EVOLUTION

jaki pas kulturystyczny

Najlepszy pas kulturystyczny – Podsumowanie rankingu 2024

W dzisiejszym rankingu bezsprzecznym zwycięzcą zostaje PAS KULTURYSTYCZNY SKÓRZANY EVOLUTION. To produkt charakteryzujący się bardzo dobrym wykonaniem, świetnej klasy materiałem, odpowiednią wielkością oraz sporym zakresem regulacyjnym. To wszystko po to, aby zagwarantować sobie jak największy komfort oraz bezpieczeństwo podczas tych najcięższych treningów oraz najcięższych powtórzeń.

W każdej chwili możecie również skorzystać z poradnika zakupowego 2024 i zamiast decydować się na numer jeden tej listy czy alternatywę, znaleźć swój własny, idealny produkt. Wszystkie przygotowane powyżej wskazówki pozwolą na podjęcie przemyślanej decyzji odnośnie pasa kulturystycznego a także, jeśli tego wymagamy, pasa obciążeniowego.

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki pas kulturystyczny wybrać
Average rating:  
 0 reviews