Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak bardzo istotne jest zakupienie właściwego sprzętu treningowe. Musi on być wytrzymały, trwały, a przy tym gwarantować komfort i bezpieczeństwo. To właśnie dlatego decydujemy się na zakup hantli żeliwnych z dodatkową możliwością regulacji obciążenia.

Niestety, wybór ten nie jest tak prosty, jak mogłoby się niektórym wydawać. Z uwagi na wyższą cenę od bitumicznych, wymagana jest nieco większa wiedza na temat hantli żeliwnych, aby po prostu kupić sprzęt na lata. I choć niewiele się mogą różnić, tak kluczowe parametry i specyfikacja z pewnością się zmienia. Szczególnie kiedy jedna osoba szukać będzie hantli żeliwnych 2x20kg, a inna zadowoli się, kiedy kupi hantle żeliwne 2x10kg.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

SAPPHIRE

9.9

Drogie

Sports for Fun

9.8

Tanie

AbarQs

9.7

Średnie

Hop Sport

9.6

Drogie

Gymtek

9.6

Tanie

Aby więc pomóc znaleźć ten idealny produkt i dostosować go do naszych wymagań, stworzyliśmy dzisiejsze zestawienie. W nim wzieliśmy pod uwagę przede wszystkim możliwość konfiguracji sprzętu, a także maksymalne dostępne obciążenie. Kluczowe okazało się też wykonanie poszczególnych elementów, bo te detale mają znaczący wpływ na komfort użytkowania sprzętu i jego ostateczną bezawaryjność.

HANTLE ŻELIWNE SAPPHIRE

hantle żeliwne 2x10kg

Hantle żeliwne 2x20kg marki Sapphire to zestaw hantli regulowanych. Jest to niezwykle trwały oraz wielofunkcyjny produkt, dzięki któremu zdecydowanie wzmocnimy nasze mięśnie rąk, pleców i klatki piersiowej. Funkcja regulacji jest niezwykle istotna, ponieważ dostajemy możliwość dostosowania zestawu do swoich preferencji.

Zestaw obejmuje 4 obciążenia po 1,25kg, 4 sztuki po 2,5kg, 4 obciążenia po 5kg, a także dwa gryfy krótkie o długości 40 cm oraz 4 zaciski śrubowe z uszczelkami. Warto również wspomnieć o gratisie przygotowanym przez producenta. Są nim rękawice ochronne marki Sapphire oraz 2 ebooki dotyczące porad żywieniowych.

Co więcej, gryfy mają ryflowaną część, która zapewnia pewny chwyt podczas ćwiczeń. Dzięki temu nie musimy się bać o to, że hantle wypadną nam z dłoni. Warto również dopowiedzieć o wyglądzie estetycznym produktu, który został uzyskany dzięki chromowaniu.
Ponadto, same zaciski pozwalają nam na szybką zmianę konfiguracji obciążenia. Dodatkowo, za stabilność odpowiadają dwie gumowe uszczelki.

R

Zalety

• Solidne wykonanie;
• Wygląd estetyczny;
• Gratisy w zestawie;
• Bezpieczne użytkowanie.
Q

Wady

• Nieco wysoka cena.

HANTLE ŻELIWNE Sports For Fun

hantle regulowane żeliwne

Hantle regulowane żeliwne znanej marki Sport Blast to zestaw hantli 2x20kg. Będąc bardziej szczegółowym, komplet obejmuje 4 obciążenia żeliwne o wadze 5 kg, 4 sztuki po 2,5kg, a także 4 obciążenia o wadze 1,25 kg. Ponadto, w zestawie znajdziemy także 2 gryfy krótkie z metalowymi uchwytami oraz 4 zaciski śrubowe z uszczelkami. Warto również wspomnieć o antypoślizgowym uchwycie.

Hantle żeliwne zostały wykonane z solidnych materiałów zapewniających trwałość produktu oraz komfort użytkowania. Co więcej, kupujący chwalą zestaw za wiele aspektów. Jednym z nich jest jakość wykonania, a co za tym idzie bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Zabezpieczenia hantli nie luzują się, a zaciski są solidnie wykonane. Zaletą produktu jest także ich kompaktowość, bowiem zajmują one niewiele miejsca.

R

Zalety

• Solidne wykonanie;
• Bezpieczeństwo użytkowania;
• Dobre opinie.
Q

Wady

• Zbyt wysoka cena.

HANTLE ŻELIWNE AbarQs

hantle żeliwne 2x20kg

Hantle żeliwne 2x20kg to bardzo dobra inwestycja, jeśli szukamy solidnie wykonanego sprzętu do naszej domowej siłowni. Jednak produkt nadaje się także do profesjonalnych siłowni oraz klubów fitness. Zestaw zawiera 2 gryfy chromowane o długości 40cm każdy, 4 obciążenia żeliwne po 5 kg, 4 sztuki o wadze 2,5kg oraz 4 obciążenia po 1,25kg.

Interesującą informacją może być fakt, że decydując się na zakup produktu dostaniemy w gratisie komplet rękawiczek neoprenowych. Zdecydowanie przydadzą się one podczas ćwiczeń dodatkowo chroniąc nasze dłonie podczas ćwiczeń.

Jeżeli chodzi o same gryfy, zostały one wykonane ze stali oraz zawierają precyzyjne zaciski śrubowe, Dzięki nim osadzenie obciążenia jest niezwykle proste i szybkie. Co więcej, część chwytna jest ryflowana, co zapewnia wszystkim użytkownikom pewny chwyt.

Obciążenia żeliwne zostały solidnie wykonane, co gwarantuje im trwałość na lata. Ponadto, są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz są bardzo efektowne stylistycznie.

R

Zalety

• Bardzo bogaty zestaw;
• Wygląd estetyczny;
• Proste osadzenie obciążeń.
• Odporne na mechaniczne uszkodzenia.
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena.

Hantle żeliwne 2x15kg – która propozycja będzie najlepsza? Poradnik zakupowy 2024

Masa bitumiczna znana jest z tego, że w bardzo prosty sposób może ulec uszkodzeniu, szczególnie kiedy zostanie upuszczona z większej wysokości. Ponadto, wypełnienie tego typu ciężarów jest mało estetyczne i, co tu dużo mówić, pozostawia sporo do życzenia w kwestii trwałości. Dlatego o wiele lepsze są hantle regulowane żeliwne. Przedstawione wyżej produkty z pewnością zachwyciły nas swoim wykonaniem. Co jeśli jednak czegoś im brakowało?

Nic straconego! Zawsze możemy znaleźć nasz własny idealny sprzęt, szczególnie kiedy wiemy na co patrzeć i które aspekty będą najważniejsze. Zatem aby wybrać idealne hantle żeliwne 2x20kg lub o innym obciążeniu, musimy przede wszystkim zweryfikować ilość obciążeń i ich masę. Następnym krokiem będzie upewnienie się czy mamy do czynienia z możliwością regulacji, aby w każdej chwili hantle żeliwne 2x15kg mogły się stać 2x5kg, jeśli mamy taką potrzebę.

Oczywiście przy zakupie takiego sprzętu trzeba pamiętać też o odpowiednich akcesoriach i o innych dodatkach, które to gwarantują nam o wiele większą przyjemność z użytkowania danego sprzętu jak na przykład dodatkowe akcesoria czy też cechy dodatkowe poszczególnych hantli. Więcej informacji znaleźć możemy też w poniższym poradniku: https://www.alejahandlowa.pl/sport/hantle-zeliwne-czy-bitumiczne-ktore-sa-lepsze

Przede wszystkim dobierzmy obciążenia

Każdy z nas musi znać swoje możliwości. Co ciekawe, bardzo często decydujemy się na treningi z obciążeniem o wiele większym niż jest to wymagane. Powodem są po prostu złe przyzwyczajenia i chęć pokazania się z dobrej strony – czy to na siłowni czy w domu przed znajomymi. Często jednak zapominamy o prawidłowej formie wykonywania ćwiczeń, która to mocno weryfikuje nasze prawdziwe możliwości.

Rzecz jasna osoby ćwiczące przez wiele lat doskonale o tym wiedzą. W takim przypadku warto wybrać hantle 2×20 kg, a nawet i cięższe. Jeśli jednak dopiero zaczynamy przygodę z treningiem, to hantle żeliwne 2x10kg z pewnością okażą się wystarczające.

HANTLE ŻELIWNE Sports For Fun

hantle regulowane żeliwne

Poza tym, miejmy na uwadze też funkcjonalność sprzętu

Hantle to taki przyrząd sportowy, które może zagwarantować nam ogromną liczbę ćwiczeń przy tak naprawdę stosunkowo niskim wydatku. Innymi słowy, możemy liczyć na bardzo dużą różnorodność. Aby jednak cieszyć się z tej różnorodności i wykonywać wszystkie przygotowane ćwiczenia w komfortowy sposób, powinniśmy wybrać produkt o świetnych możliwościach konfiguracyjnych.

Regulacja, która tak naprawdę odbywa się co 0,5 kg pozwala nam na progresywne zwiększanie ciężarów w sposób stabilny i dla nas komfortowy. Rzecz jasna trzeba pamiętać, że komfort użytkowania dobrych hantli spowodowany jest też wysokiej klasy wykonaniem uchwytu, który poprawia naszą stabilność.

Nie możemy też zapomnieć o tym, że niektóre propozycje można łączyć w pełen gryf, co ma oczywiście niezwykle kluczowe znaczenie w przypadku dalszego urozmaicenia przyszłych treningów.

Dodatki także kluczowe

Kupując hantle żeliwne musimy się przygotować na to, że zapłacimy o wiele więcej niż w przypadku zakupu hantli bitumicznych. Jest to oczywiście spowodowane tym, że konstrukcja przyrządów żeliwnych jest o wiele trwalsza i bardziej odporna, a co za tym idzie dłużej nam posłużą. Nie możemy jednak zapominać o tym, że wciąż bardzo ważny jest stosunek jakości i ilości do ceny, a ten może znacząco różnić się pomiędzy poszczególnymi ofertami.

Dlatego warto przyjrzeć się czy w zestawie otrzymamy dodatkowo jakiś gratis. Istnieje wiele różnych akcesoriów, które razem z hantlami wykorzystywane są podczas ćwiczeń i które, prędzej czy później, musielibyśmy sami kupić. Jednym z takich przykładów są rękawice, które przy dłuższej współpracy z hantlami są wręcz niezbędne.

Ponadto w zestawach mogą znaleźć się dodatkowe zaciski do hantli w przypadku gdybyś uszkodzili te główne. Oprócz tego, warto też upewnić się, że obciążenia są zróżnicowane, a ponadto możemy też połączyć hantle tworząc jeden dłuższy gryf. Dodatkowo warto doposażyć się w profesjonalny pas do ćwiczeń.

HANTLE ŻELIWNE AbarQs

hantle żeliwne 2x20kg

Hantle żeliwne – podsumowanie rankingu 2024

Jak widzicie, na rynku mamy dostęp do ogromnej liczby ciekawych produktów. W poradniku zakupowym 2024 uwzględniliśmy najważniejsze kryteria, które pomogą nam w wyborze tego perfekcyjnego sprzętu do ćwiczeń. Natomiast w zestawieniu powyżej przedstawiliśmy ciekawe rekomendacje, które powinny przypaść nam do gustu.

Jeśli jednak dalej nie jestesmy pewni co do wyboru, to warto pomyśleć nad zwycięzcą rankingu. HANTLE ŻELIWNE 2x20KG SAPPHIRE, obciążenia + gryfy to produkt oferujący bardzo dobry zestaw o świetnym wykonaniu, ciekawych dodatkach i odpowiednim obciążeniu dla zarówno początkujących i nieco bardziej zaawansowanych użytkowników.

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie hantle żeliwne wybrać
Average rating:  
 0 reviews