Wiele osób musi zrezygnować z aktywności fizycznej z powodu braku czasu i napiętego grafiku. Przez to zaniedbujemy zdrowie, co przekłada się na gorsze samopoczucie i częstsze choroby. Istnieje jednak rozwiązanie, które nie zabierze nam dużo czasu, a pozwoli poprawić kondycję i zagwarantuje choć odrobinę ruchu w naszym życiu.

Eliptyki to niezwykle ciekawe i przydatne maszyny treningowe. Są one idealnym rozwiązaniem dla prawie każdego. Ich prosta obsługa oraz efektywność sprawiają, że nawet osoby, które nigdy wcześniej nie uprawiały żadnych sportów, będą mogły zadbać o swoje zdrowie. Jak jednak wybrać właściwy produkt?

W poniższym zestawieniu przygotowaliśmy dla was listę pięciu bardzo dobrych i często rekomendowanych produktów. Poniższy ranking orbitreków został przygotowany przez specjalistów, którzy nie tylko poznali poszczególne produkty, ale wiedzą, że podczas zakupu tego typu urządzenia należy zwrócić uwagę na szereg aspektów.

Mowa tutaj o funkcjonalności urządzenia, wadze koła zamachowego, długości kroku i cenie. Oczywiście jednym z najważniejszych elementów jest także rodzaj hamowania. W zestawie znajdziecie w większości orbitreki wykorzystujące mechanizm magnetyczny, podobnie jak w profesjonalne wioślarze magnetyczne, gdyż jest to najpopularniejszy i najczęściej wybierany typ urządzenia w 2024 roku.

Nasz wybór - ZIPRO ORBITREK MAGNETYCZNY HULK LCD SENSOR PULSU

orbitrek cena

Zipro to firma specjalizująca się w produkcji sprzętów treningowych, a model Hulk jest rozwiązaniem niezwykle uniwersalnym oraz przystosowanym do wymagań niemalże każdej osoby. Potwierdza to szereg rozwiązań technologicznych oraz wysoka funkcjonalność.
Eliptyk przygotowany został z myślą o każdym, gdyż maksymalna waga użytkownika to aż 150 kilogramów. Oprócz tego, warto również zwrócić uwagę na koło zamachowe. Jego waga wynosi 8 kilogramów, a dzięki zastosowaniu specjalnej pokrywy, urządzenie pracuje bardzo cicho. W połączeniu z 8 poziomami obciążenia, model ten dostosuje się poziomem trudności do preferencji każdego użytkownika.
To, co sprawia, że jest to świetne urządzenie uniwersalne, to bardzo duże szerokości regulacyjne. Dzięki trzem punktom mocowania podstaw, możemy w taki sposób dobrać ich rozstaw, aby w bezpieczny sposób trenować nie martwiąc się o kontuzję czy ból bioder. Jeżeli chodzi o długość kroku, to wynosi ona 30 centymetrów.
Pamiętajmy oczywiście o specjalnych czujnikach na kierownicy. Dzięki nim będziemy mogli kontrolować puls na ekranie. Oprócz tego, wyświetlacz LCD oferuje nam również szereg innych informacji, jak na przykład czas treningu, ilość spalonych kalorii oraz pokonany dystans. Dodatkowo Zipro Hulk wyposażony jest w specjalny alarm dźwiękowy, który po uprzednim ustawieniu ostrzeże nas, jeżeli pulsometr wykryje u nas zbyt wysoki puls.
Niestety, urządzenie nie oferuje żadnych usprawnień multimedialnych. Dodatkowo należy pamiętać o dosyć wysokiej cenie. Cena orbitreka od firmy Zipro jest wyższa niż w przypadku innych produktów tego typu, co może wpłynąć na ostateczny wybór urządzenia.

R

Zalety

• Bardzo duże możliwości regulacyjne;
• Duża maksymalna nośność urządzenia;
• Czujniki pulsu;
• Intuitywny wyświetlacz LCD z dużą liczbą dodatkowych informacji.
Q

Wady

• Brak wbudowanych multimediów;
• Dosyć wysoka cena.

ORBITREK MULTIMEDIALNY ZIPRO Dunk iOS Android

Zasadniczą różnicą między opisywanym eliptykiem, a zwycięzcą rankingu, jest oczywiście wyposażenie dodatkowe oraz mnogość funkcji, jakie znajdziemy w modelu Zipro Dunk. Spowodowało to jednak, że opisywana alternatywa jest bardzo drogim urządzeniem.
Należy jednak pamiętać, że razem z ceną otrzymujemy jeden z najlepszych produktów na rynku, który charakteryzuje się, między innymi, dużą wagą koła zamachowego. Wynosi ona 12 kilogramów. W połączeniu z ogromną liczbą stopni regulacji oporu, bo mamy ich aż 16, otrzymujemy bardzo uniwersalny produkt, który zagwarantuje nawet najbardziej wymagającym klientom odpowiedni opór podczas treningu.
To, co wyróżnia ten produkt od innych urządzeń oferowanych w zestawieniu, to przede wszystkim elektromagnetyczny system hamowania. Dzięki temu przejścia między poziomami są o wiele płynniejsze. Ponadto regulacja obciążenia odbywa się przy pomocy wbudowanego komputerka, dzięki czemu otrzymujemy bardzo duże możliwości regulacyjne.
Zdecydowaną zaletą, która przy okazji sprawia, że wiele osób decyduje się właśnie na ten produkt, jest multimedialność. Urządzenie zostało wyposażone w moduł Bluetooth, a nawet złącze USB, dzięki czemu będziemy mogli ładować telefon czy inne przenośne urządzenie.
Model ten oferuje również iConsole+. Jest to specjalny system, dzięki któremu możemy połączyć orbitrek z naszym telefonem, a następnie sterować ustawieniami treningu przez urządzenie mobilne. Oprócz tego, istnieje również aplikacja na telefony/tablety, w której znajdziemy dodatkowe funkcje treningowe oraz oczywiście podsumowania poprzednich treningów.
Wadą tego urządzenia są z pewnością jego gabaryty. Zaaplikowanie wszystkich wyżej opisanych funkcji oraz dodatków sprawiło, że opisywany eliptyk waży 55 kg, a na dodatek sam w sobie zajmuje dużo miejsca. Oczywiście dodanie kółek transportowych pomoże nam w transporcie, lecz wciąż będziemy musieli się liczyć z tym, że urządzenie swoje zajmuje. Dodatkowo pamiętajmy o tym, że orbitrek, w przeciwieństwie do magnetycznych urządzeń, musi mieć stały dostęp do prądu, aby móc korzystać z zaawansowanego systemu obciążeń.

R

Zalety

• Ogromna ilość funkcji dodatkowych;
• Bardzo duże możliwości regulacyjne;
• Kompatybilność z urządzeniami mobilnymi;
• Wiele programów do wyboru;
• Łączność Bluetooth oraz złącze USB.
Q

Wady

• Bardzo drogi;
• Dużo waży i zajmuje dużo miejsca;
• Wymagane stałe zasilanie.

SAPPHIRE PULSAR orbitrek magnetyczny, trenażer

Jest to budżetowe rozwiązanie, które oferuje nam podstawowe funkcje, tak jak podstawowy trenażer rowerowy. Jest to również mało ważące urządzenie z dosyć ograniczoną liczbą dodatków. Jednakże, wiąż otrzymujemy tutaj tak ważne elementy, jak na przykład sensory pulsu czy komputer treningowy.
Biorąc pod uwagę parametry, to przede wszystkim warto zwrócić naszą uwagę na wagę koła zamachowego. Waży ono tylko 7 kilogramów, co może przełożyć się na nieco mniej wymagające opory. Oprócz tego mamy 8-stopniową regulację oporu. Jest to zatem bardzo podstawowa wersja urządzenia.
Pomimo niskiej ceny, Pulsar model SG-920E to wciąż uniwersalne urządzenie, które przystosowane zostało do maksymalnej wagi użytkownika wynoszącej 150 kg. Razem ze specjalnie zaprojektowanymi podstawami antypoślizgowymi, całość tworzy bardzo schludny i funkcjonalny produkt.
Z dodatkowych funkcji warto przede wszystkim wspomnieć o czujnikach pulsu. Jest to bardzo ważna informacja, gdyż to właśnie odpowiedni puls podczas ćwiczeń pomoże nam w uzyskaniu lepszych efektów ćwiczeń.
Co do wad, to z pewnością brak jakichkolwiek funkcji multimedialnych może być problemem. Oprócz tego, należy pamiętać, że oprócz kilku funkcjonalnych dodatków, nie znajdziemy tutaj za wiele możliwości regulacyjnych.
Na naszą uwagę zasługuje jednak ilość gratisów, jakie producent dla nas przewidział. Przede wszystkim otrzymujemy specjalny pas neoprenowy, który charakteryzuje się właściwościami rozgrzewającymi. To natomiast przekłada się na jeszcze skuteczniejsze spalanie tkanki tłuszczowej.

R

Zalety

• Niska cena;
• Kompaktowy rozmiar;
• Bardzo bogate wyposażenie dodatkowe;
• Niezwykle długa gwarancja.
Q

Wady

• Brak możliwości regulacji podstaw dla stóp;
• Bardzo prosta wersja bez funkcjonalnych opcji.

ORBITREK MAGNETYCZNY SENSOR PULSU LCD BURN – ZIPRO

Jeżeli zależy nam na dosyć tanim, aczkolwiek bardzo efektywnym produkcie o małej wadze, to z pewnością model Burn od Zipro spełni wszelkie nasze oczekiwania. Jest to najlepszy kompromis, jeśli chodzi o cenę, jakość oraz oczywiście kompaktowość i wagę.
Oferowany produkt przygotowany został, co prawda, tylko dla osób o wadze do 120 kilogramów. Jednakże, znajdziemy tutaj koło zamachowe ważące 8 kilogramów oraz 8 stopni regulacji oporu. Co ciekawe, całość waży jedynie 28 kilogramów, a więc niemalże dwa razy mniej niż niektóre z produktów, które również znalazły się w zestawieniu.
Dodatkowo pamiętajmy o tym, że eliptyk wyposażony został w podstawowe funkcje ułatwiające korzystanie z urządzenia. Mowa tutaj oczywiście o antypoślizgowych powierzchniach podstaw czy o dostępie do podstawowych informacji o naszym treningu. Oczywiście znalazły się tutaj również czujniki pulsu, dzięki czemu zawsze wiemy czy nasz trening odbywa się przy optymalnym pulsie.
Dodatkiem, który z pewnością doceni nie jeden użytkownik, to fakt, że Zipro Burn oferuje nam specjalne kółeczka, które ułatwią nam przestawienie orbitreka. W połączeniu z małą wagą oraz małymi wymiarami, jest to idealne rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń.
Niestety, tak jak w przypadku poprzedniego urządzenia, nie znajdziemy tutaj profili ani automatycznie ustawianych treningów – jest to bardzo proste urządzenie z jedynie kilkoma usprawnieniami.

R

Zalety

• Kompaktowy rozmiar;
• Niska waga;
• Niska cena;
• Solidne wykonanie.
Q

Wady

• Oferuje jedynie podstawową regulacje;
• Maksymalna nośność to 120 kg.

Orbitrek magnetyczny treningowy HS-003C Focus

Opinie orbitreków są niezwykle ważne podczas przeglądania ofert i to właśnie nimi wiele osób się kieruje przy zakupie. Nic więc dziwnego, że opisywana maszyna zyskała tak dużą popularność. Pomimo niskiej ceny, jest to bardzo konkurencyjne urządzenie, przygotowane do nawet intensywniejszych treningów.
W eliptyku zamontowano koło zamachowe, który waży 9 kilogramów. Jest to jedno z najcięższych kół, jakie znajdziemy w maszynie o tak niskiej wadze. Sam orbitrek to tak naprawdę 27 kilogramy wagi! To, co jednak z pewnością zaskoczy was wszystkich, to regulacja oporu. Wykorzystano tutaj bezstopniową regulację, a co za tym idzie nie odczuwamy tak dużych przeskoków pomiędzy jednym, a drugim poziomem.
Warto pamiętać także o tym, że orbitrek, a w szczególności zamontowane w nim koło zamachowe, zostało bardzo dobrze wyciszone. Dzięki temu nawet przy intensywniejszym poziomie i dużej prędkości nie będziemy narażeni na skrzypienie.
Podobnie jak inne produkty w tej kategorii cenowej, nie znajdziemy tutaj za wiele funkcjonalności. Producenci ograniczyli się zatem do zaoferowania nam najważniejszych funkcji, w tym elementów informujących o przebiegniętych kilometrach, spalonych kaloriach oraz poświęconym czasie na trening. Oczywiście pojawiła się również opcja sprawdzenia pulsu dzięki zainstalowanym czujnikom pulsu.

R

Zalety

• Duża waga koła zamachowego;
• Bardzo mała waga;
• Kompaktowy rozmiar;
• Rolki ułatwiające transport;
• Bezstopniowa regulacja oporu.
Q

Wady

• Brak funkcji multimedialnych;
• Niska długość kroku;
• Maksymalna waga użytkownika to tylko 120 kg.

Na co patrzeć, aby znaleźć idealne urządzenie?

ZIPRO ORBITREK MAGNETYCZNY HULK LCD SENSOR PULSU może nie odpowiadać każdej osobie. Z tego powodu zdecydowaliśmy się przygotować dla was poradnik. Znajdziecie tutaj głównie informacje, które pomogą wam znaleźć odpowiednio zaprojektowane urządzenie do ćwiczeń.

Oprócz pochlebnych opinii, orbitrek magnetyczny powinien oczywiście spełnić szereg innych wymagań. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o zwróceniu uwagi na system odpowiadający za hamowanie. Dodatkowo, pamiętajmy o kole zamachowym oraz o regulacji oporu. Właściwy rozstaw stóp podczas ćwiczeń to kolejna ważna sprawa. Do tego dochodzi również funkcjonalność oraz multimedialność, które w dzisiejszych czasach są niemalże nieodłącznym elementem każdego treningu. Więcej szczegółów odnośnie tego jak wybrać właściwy orbitrek znajdziecie tutaj: http://www.fabrykafigury.pl/jaki-orbitrek-kupic-5-rzeczy-na-ktore-musisz-zwrocic-uwage/.

Orbitrek mechaniczny, magnetyczny czy elektromagnetyczny?

Wybór eliptyka powinien rozpocząć się od zdecydowania jaki dokładnie orbitrek chcemy zakupić. Orbitreki mechaniczne to bardzo podstawowe i mało popularne urządzenia, które ze względu na swoją charakterystykę wyróżniały się niską kulturą pracy. Dodatkowo, w wielu przypadkach urządzenia te szybko się zużywały, a na dodatek nie oferowały aż tak dużych możliwości regulacyjnych. Z tego powodu powinniśmy zastanowić się nad wyborem orbitreka magnetycznego bądź elektromagnetycznego.

Najpopularniejsze są orbitreki magnetyczne. Większość maszyn treningowych w średniej kategorii cenowej to właśnie te, które oferują magnetyczny system hamowania oraz oporu. Charakteryzują się przede wszystkim cichszą pracą, niż mechaniczne odpowiedniki. Dodatkowo magnetyczne orbitreki z zasady są mniej wadliwe, a do tego nie wymagają do działania prądu.

Orbitreki elektromagnetyczne to najdroższy rodzaj urządzeń. Wciąż znajdziemy tutaj magnetyczny system oporu, aczkolwiek system hamowania jest już elektromagnetyczny. Największą różnicą jest wykorzystanie silnika elektrycznego, który odpowiedzialny jest za regulację oporu. Jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż dodatkowo oferuje szereg funkcjonalnych udogodnień oraz multimedia i inne opcje. Wymaga jednak ciągłego dostępu do prądu. ZIPRO Dunk to przykład bardzo dobrego systemu hamowania i oporu.

Koło zamachowe w orbitreku

Jakiś czas temu koła zamachowe w tego typu eliptykach odgrywały ważniejszą rolę, szczególnie w przypadku mechanicznych maszyn. Nawet jeśli w dzisiejszych czasach niektórzy producenci wykorzystują większą wagę koła zamachowego jako chwyt marketingowy, aby przyciągnąć użytkowników, to wciąż jest to bardzo ważny element, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Im cięższe koło zamachowe, tym ciężej jest wprawiać je w ruch. To natomiast przekłada się na intensywniejsze treningi.

Dlatego zalecamy poszukiwać urządzeń, które wyposażone zostały w koła zamachowe o wadze od 8 do maksymalnie 12 kilogramów. Dlaczego tylko do 12 kg? Wiele osób chcących poprawić swoją kondycje nie dysponuje dobrze rozwiniętymi mięśniami, a co za tym idzie cięższe koła zamachowe mogą nieść ze sobą ryzyko wystąpienia kontuzji. Zwycięzca zestawienia, czyli Zipro Hulk, gwarantuje koło zamachowe w odpowiedniej wadze.

Regulacja oporu

Jeżeli zależy nam na tym, aby znaleźć orbitrek przystosowany do naszych wymagań, to przede wszystkim szukajmy takich urządzeń, które oferują dużą regulację oporu. W ten sposób dopasowujemy tak naprawdę intensywność ćwiczeń, co jest niezwykle ważne, aby z treningu wyciągnąć jak najwięcej pozytywów.
Zbyt mały opór sprawi, że nie będziemy wystarczająca angażować naszych mięśni. Zbyt duży natomiast nie pozwoli nam osiągnąć odpowiedniego pulsu, przy którym potwierdzono najlepsze efekty utraty tkanki tłuszczowej. Minimalna regulacja oporu powinna być dostępna w 8 poziomach. HS-003C Focus jest modelem z bezstopniową regulacją oporu, co spodoba się niejednej osobie.

Inne funkcjonalności

Oprócz regulacji oporu, warto również pamiętać, że eliptyki oferują nam wiele innych funkcji, które ułatwią nam korzystanie z urządzenia oraz sprawią, że będzie to o wiele przyjemniejsze. Zamontowanie specjalnych rolek transportowych na nóżkach to świetny sposób na to, żeby ułatwić relokację urządzenia.

Dodatkowo pamiętajmy o tym, aby koło zamachowe zostało odpowiednio wyciszone. Producenci osiągnąć to mogą poprzez wykorzystanie właściwej obudowy oraz oczywiście poprzez właściwą konstrukcję samego urządzenia. Funkcjonalność to również zainstalowanie na rączkach czujników pulsu. Zipro Hulk zagwarantuje nam podstawową funkcjonalność.

Multimedialność urządzenia

Każdy eliptyk wyposażony jest w specjalny wyświetlacz LCD, na którym znajdziemy podstawowe informacje odnośnie naszego obecnego treningu. Są to kalorie, dystans i czas. W przypadku bardziej zaawansowanych maszyn, znajdziemy tutaj również informację o naszym pulsie, a nawet specjalne ostrzeżenie dźwiękowe, jeśli nasz puls podniesie się za wysoko.

Oczywiście multimedialność to również dostęp do szeregu innych opcji. Najciekawsze urządzenia oferują nam specjalne programy treningowe oraz profile użytkownika, dzięki czemu po wciśnięciu jednego przycisku przywrócimy nasze własne ustawienia. Oprócz tego najbardziej zaawansowane eliptyki wyposażone są w złącze USB, czytniki kart, a nawet specjalne systemy, które kompatybilne są z urządzeniami mobilnymi. Pozwala nam to na zapisywanie historii treningów w naszym smartfonie bądź tablecie. Zipro Dunk jest przykładem na to jak zaawansowanym multimedialnie urządzeniem orbitreki mogą być.

Nie zapomnijmy o naszej wygodzie

Bardzo ważną rzeczą, o której każdy z nas powinien pamiętać, to znalezienie urządzenia oferującego właściwe rozmieszczenie podstaw pod stopy. Im mniejszy rozstaw, tym lepiej dla naszego ciała. Jeżeli kupimy urządzenie, które ma bardzo duży rozstaw, to możemy nabawić się kontuzji biodra, co będzie w głównej mierze spowodowane występowaniem tak zwanego kaczego chodu.

Oprócz tego, rekomendujemy znaleźć taki orbitrek, który pozwoli nam dostosować punkty mocowania podstaw pod stopy. Dodatkowo pamiętajmy o wystarczającej długości kroku – im jesteśmy wyżsi, tym większą długość kroku urządzenie powinno oferować.

Gwarancja produktu

Podczas wybierania właściwej maszyny, warto szukać takiej, na którą otrzymamy bardzo długi okres gwarancyjny. Jest to zapewnienie od producenta, że wierzy w wyprodukowane przez siebie urządzenie, które posłuży nam dłużej niż kilka miesięcy czy rok. Zachęcamy do szukania orbitreków magnetycznych, które oferują gwarancję na minimum 2 lata. Istnieją oczywiście firmy, które dostarczają aż 5 letnią gwarancję na tego typu eliptyki.

Oczywiście tutaj warto również zwrócić uwagę na gwarancję typu door to door. Daje nam to pewność, że w przypadku jakiejkolwiek usterki urządzenia, to po uzgodnieniu z firmą, kurier przyjdzie po orbitrek do naszych drzwi, a po naprawie w ten sam sposób odda już naprawiony bądź wymieniony sprzęt. Dwuletnią gwarancję znajdziemy w zwycięzcy, to jest Zipro Hulk.

Orbitrek magnetyczny opinie oraz cena

Bardzo dobrą pomocą w poszukiwaniach idealnego urządzenia treningowego będzie wykorzystanie komentarzy oraz ocen innych użytkowników. Oczywiście zanim uwierzymy w jakąkolwiek wiadomość, należy upewnić się, że pochodzi ona z rzetelnego źródła. Powinniśmy brać pod uwagę tylko zweryfikowanych użytkowników, którzy potwierdzili zakup czy to za pomocą zdjęcia czy przez sklep bądź serwis aukcyjny.

Dodatkowo warto zwrócić także naszą uwagę na cenę urządzenia. Wiele renomowanych firm zawyża ceny swoich produktów. Dlatego powinniśmy porównać wybranego przez siebie orbitreka i sprawdzić czy przy podobnych parametrach i odpowiednim wykończeniu nie znajdziemy tańszego, aczkolwiek równie dobrego modelu. Po raz kolejny to właśnie Zipro Hulk wyróżnia się bardzo dobrymi opiniami i świetnym stosunkiem jakości do ceny.

Podsumowanie rankingu najlepszych orbitreków

Wybór tego właściwego orbitreka nie jest łatwy. Należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, które wpływają na całokształt urządzenia. Z tego względu zachęcamy do zapoznania się z powyższym poradnikiem. Ułatwi on nam poszukiwania i sprawi, że podejmiemy bardziej świadomą decyzję.
Pamiętajmy, że czasy, kiedy tylko opinie orbitreków Kettlera były pozytywne się skończyły. Bardzo łatwo będzie znaleźć nam tańsze, aczkolwiek równie dobre odpowiedniki. Świetnym przykładem jest zwycięzca naszego rankingu, czyli ZIPRO ORBITREK MAGNETYCZNY HULK LCD SENSOR PULSU, który oprócz wielu dodatkowych funkcji, gwarantuje dużo ważące koło zamachowe, dobrą regulację oporu oraz oczywiście przystępną cenę.

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki orbitrek wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by Jagoda

Na urodziny dostałam orbitrek magnetyczny SENSOR PULSU LCD BURN – ZIPRO. Miałam sama z nie go korzystać, a użytkuje go cała rodzina. Super udany prezent.

 by Daria

Do mojego salonu mąż kupił mi, na próbę ZIPRO ORBITREK MAGNETYCZNY HULK LCD SENSOR PULSU. Dobrze spełnia swoją role w małym salonie. Właśnie myślimy nad drugim.

 by Monika

Do mojego sprzętu fitness, dołączyłam ostatnio ORBITREK MULTIMEDIALNY ZIPRO Dunk iOS Android . Ma duże możliwości regulacji oraz dużo funkcji. Przede wszystkim mogę, go łączyć przez Bluetooth oraz złącze USB.

 by Marlena

Jestem szczęśliwą posiadaczką SAPPHIRE PULSAR orbitrek magnetyczny, trenażer. Wybrałam go, bo ma dobrą cenę, i rozmiarowo zmieści mi się do pokoju.

 by Andżelika i Klara

Razem z córką używamy Orbitrek magnetyczny treningowy HS-003C Focus. Jesteśmy zadowolone zdziałania tego przyrządu. Robimy sobie, na zmianę ciężkie treningi. Muszę przyznać, że daje radę.