Dbanie o nasze zdrowie jest jedną z najważniejszych kwestii w dzisiejszym świecie. Choroby cywilizacyjne odpowiadają za ponad 80% przedwczesnych zgonów. To tylko świadczy jak bardzo brakuje nam ruchu i odpowiedniego stylu życia. Jednakże, oprócz samej diety i zmiany naszych tendencji, istotne jest też zadbanie o wystarczającą ilość ruchu. W tym pomóc nam może bieżnia, a w małym mieszkaniu oprócz domowego mini roweru treningowego, najlepiej sprawdzi się bieżnia domowa składana.

Tego typu gadżety charakteryzują się kompaktowością, a przy okazji nie wymagają wydania ogromnych kwot. Co prawda bieżnia domowa składana będzie z pewnością droższa od małego orbitreka czy roweru stacjonarnego. Jednakże, skuteczność wykonywanych ćwiczeń jest nieporównywalna z tymi opcjami, a jeśli dodatkowo wyposażymy się w składaną bieżnię elektryczną, to możemy liczyć też na porządek w mieszkaniu. Jak jednak upewnić się, że wybierzemy właściwe urządzenie?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

ZIPRO JOGGER

9.9

Średnia

Trex Sport TX-500TM

9.8

Tania

Thunder Impact

9.7

Tania

Zipro Pacto

9.6

Średnia

Costway

9.5

Średnia

Domyos T900C

9.5

Drogie

Aby mieć gwarancję, że wyposażymy się w dobry produkt, bardzo istotne jest poszukiwanie bieżni magnetycznej składanej bazując na parametrach sprzętu, atrybutach, a także funkcjonalności. Opór magentyczny wykorzystywany w wiślarzach magnetycznych daje dobre efekty. Bardzo istotne jest też uwzględnienie finalnej kompaktowości i rozmiarów – zarówno po złożeniu jak i przy rozłożonym urządzeniu. Nie mniej istotna jest też trwałość, a także maksymalne obciążenie. Nie możemy też zapomnieć o maksymalnej prędkości, jaką można osiągnąć na danym urządzeniu.

BIEŻNIA TRENINGOWA LCD SKŁADANA JOGGER – ZIPRO

bieżnia składana ranking

Model Jogger marki Zipro to zdecydowany zwycięzca rankingu. Składana bieżnia waży 39 kilogramów i ma moc 1,5 konia mechanicznego. Jej maksymalne obciążenie wynosi 120 kilogramów, a wymiary po rozłożeniu to 78 centymetrów szerokości, 151 centymetrów długości i 124 centymetry wysokości. Pas jest szeroki na 44 centymetry i długi na 124 centymetry. Możliwa do osiągnięcia prędkość wynosi 16 kilometrów na godzinę.

Urządzenie ma 12 programów treningowych. Z przodu, na uchwycie znajduje się specjalna podkładka na tablet, telefon lub książkę. Panel sterowania również zlokalizowano na uchwycie – jest on niewielki i niezwykle intuicyjny. Każdy przycisk jest opisany, a niewielki wyświetlacz LCD pokazuje przebyty dystans, wybrany tryb, ilość spalonych kalorii oraz prędkość biegu.

Dodatkowo model mierzy puls użytkownika, służy do tego czerwony zaczep na ucho, również przytwierdzony do panelu sterowania. Bieżnię wyposażono w specjalny sensor mierzący poziom tkanki tłuszczowej w ciele. Urządzenie jest stabilne i ma czarny kolor. Zarówno złożenie, jak i rozłożenie modelu zajmuje mało czasu i jest łatwe. Po bokach, na górze zlokalizowano dwa składane uchwyty ułatwiające zatrzymanie pasa i zejście z bieżni.

R

Zalety

• Prosta konstrukcja;
• Dyskretny panel sterowania;
• Klips do pomiaru pulsu.
Q

Wady

• Stosunkowo głośno pracuje.

BIEŻNIA ELEKTRYCZNA SKŁADANA LED 12KM/H 120KG 2W1

bieżnia składana domowa

Model marki Costway cechuje się najprostszą konstrukcją. Urządzenie można używać bez konieczności rozkładania panelu, istnieje możliwość rozstawienia jedynie komponentu z pasem, ponieważ nad nim umiejscowiono wyświetlacz, który pokazuje niezbędne informacje dotyczące treningu, tj. czas, dystans, spalone kalorie oraz prędkość biegu lub chodu. Bieżnia waży 32 kilogramy i ma moc 2,25 koni mechanicznych.

Maksymalna waga użytkownika wynosi 120 kilogramów. Prędkość można rozwijać w zakresie od 0 do 12 kilometrów na godzinę. Pas jest szeroki na 40 centymetrów i ma 100 centymetrów długości. Po rozłożeniu produkt mierzy 65 centymetrów szerokości, 124,5 centymetra długości i 106,5 centymetra wysokości. Bieżnię można sparować ze smartfonem za pośrednictwem technologii Bluetooth, aby uzyskać dostęp do dedykowanej aplikacji i możliwość przechowywania parametrów treningowych.

Na uchwycie nie ma wyświetlacza, ale jest za to uchwyt na telefon lub tablet. Dwa metalowe elementy w niebieskim kolorze służą do pomiaru pulsu – są to specjalne sensory, na których wystarczy położyć dłonie, aby urządzenie zmierzyło pracę serca. Bieżnia posiada dwa tryby treningowe – spacerowy i biegowy.

R

Zalety

• Możliwość stosowania bez rozkładania uchwytu;
• Panel na tablet;
• Sensory do pomiaru pulsu.
Q

Wady

• Wyświetlacz tylko na dole.

Bieżnia Domyos domowa składana T900C Decathlon

bieżnia elektryczna składana

Marka Domyos znana z francuskiej sieci sklepów Decathlon również stworzyła domową bieżnię składaną. Model jest czarny i waży 90 kilogramów. Maksymalna dopuszczalna waga użytkownika wynosi 130 kilogramów. Produkt po rozłożeniu ma 185 centymetrów długości, 147 centymetrów wysokości i 88 centymetrów szerokości. Pas ma 143 centymetry długości i 50 centymetrów szerokości.

Urządzenie ma solidną podstawę, dzięki której jest w pełni stabilne. Górny panel jest duży i profesjonalny. Znajduje się na nim komputer z wyświetlaczem LCD i wszystkimi niezbędnymi przyciskami oraz przestrzenie, w których można odłożyć napój oraz telefon, albo tablet. Choć panel sterujący jest zaawansowany i obszerny, to w rzeczywistości jest łatwy w obsłudze. Po bokach zlokalizowano dwa dodatkowe uchwyty umożliwiające bezpieczne zejście z bieżni.

R

Zalety

• Dużo uchwytów na bidon, tablet i telefon;
• Wbudowane głośniki;
• Możliwość połączenia się ze smartfonem.
Q

Wady

• Bardzo ciężka.

Podczas treningu można osiągnąć prędkość do 18 kilometrów na godzinę. Model ma regulację nachylenia do 10%. Ponadto produkt ma kilka dodatkowych elementów, takich jak wbudowane głośniki, wentylator, wejście USB, przez które można naładować telefon oraz czujnik Bluetooth, dzięki któremu można połączyć smartfon lub tablet z bieżnią i zyskać dostęp do przechowywania parametrów treningowych.

Bieżnia magnetyczna SAPPHIRE SOKA składana, 150kg

bieżnia domowa składana opinie

Bieżnia Sapphire Soka cechuje się atrakcyjną ceną i dobrą jakością. Model ma prostą, ale ładną, nowoczesną konstrukcję, a jego maksymalne obciążenie wynosi 150 kilogramów. Urządzenie jest szare i wyposażone w czarne okładziny antypoślizgowe oraz niebieski pas do biegania. Bieżnia waży 22 kilogramy i ma 56 centymetrów szerokości z przodu i 49 centymetrów szerokości z tyłu.

Całkowita długość produktu to 121 centymetrów. Model ma prosty, ale ergonomiczny uchwyt przedni i dwa boczne. Na przednim znajduje się niewielki komputer z wyświetlaczem LCD. Jest on obsługiwany za pomocą jednego przycisku; pod ekranem wypisano, jaki parametr jest aktualnie wyświetlany. Komputer mierzy i pokazuje przebyty dystans, czas treningu i spalone kalorie.

R

Zalety

• Estetyczny, nowoczesny design;
• Lekka;
• Duży zakres regulacji kąta nachylenia.
Q

Wady

• Brak uchwytu na telefon i bidon.

Istnieje możliwość regulacji nachylenia kąta bieżni. Służy do tego masywne pokrętło z solidną blokadą. Pas bieżni jest antypoślizgowy, dlatego trening jest bezpieczny nawet przy najwyższym kącie nachylenia. W ramach promocji sprzedawca dodaje do produktu dwa e-booki o odchudzaniu. Bieżnia składa się do pozycji pionowej. W razie potrzeby można ją przetransportować w inne miejsce, a służą do tego wygodne kółka.

Dalej nie wiesz która bieżnia elektryczna składana będzie najlepsza? Sprawdź poniższe wskazówki!

Jak doskonale wiemy, dobre bieżnie domowe to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się dodatkowych kilogramów. Jakiś czas temu ich zakup do domowego użytku wiązał się z wydatkiem wielu tysięcy, a przy okazji ich waga i wielkość skutecznie ograniczały możliwość ustawienia sprzętu w mniejszym pokoju. Jednakże, specjalne przygotowane do tego celu bieżnie składane domowe to świetne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się bieżnią bez martwienia o zajmowanie zbyt dużej ilości miejsca.

Jednakże, znalezienie rozwiązania idealnego nie jest zadaniem tak łatwym jak mogłoby nam się wydawać. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że producenci starają się przekupić nas coraz to nowszymi nowinkami technicznymi bądź innymi wymyślnymi gadżetami. A to oznacza, że nie możemy od tak uwierzyć w każde zapewnienie producenta. Należy więc przeprowadzić surową analizę wszystkich dostępnych danych, a następnie uwzględnić opinie innych użytkowników.

Kluczowe więc będzie zwrócenie uwagi na wytrzymałość bieżni i na maksymalną nośność. Nie bez znaczenia będzie też funkcjonalność i możliwości regulacyjne. Oprócz tego, kompaktowość i prostota w obsłudze też będzie ważna. Podobnie istotną rolę odegrają pozytywne wypowiedzi innych korzystających. Więcej ciekawych informacji na temat tego jaka powinna być bieżnia idealna znajdziemy tutaj:
http://biegosfera.pl/na-co-zwrocic-uwage-kupujac-bieznie/

Najpierw upewnijmy się, że produkt jest wytrzymały i trwały

Przeglądając dostępne produkty nie sposób pominąć jedną z najważniejszych rzeczy, jaką bez wątpienia jest wytrzymałość bieżni. Decydując się na wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, oczywistym jest, że zależy nam na jak największej sprawności i efektywności działania. Dodatkowo musimy pamiętać o tym, że produkt charakteryzujący się wytrzymałością będzie mieć też długą gwarancję, a więc zapewnienie producenta o bezawaryjnej pracy.

Nie możemy też zapomnieć o tym, że wysoka wytrzymałość przekłada się na satysfakcjonującą nośność. Ta natomiast pozwala na użytkowanie bieżni przez osoby o sporej wadze. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że podawana przez producenta maksymalna waga użytkownika powinna być brana z przymrużeniem oka i jeśli, na przykład, ważymy 120 kg, to nośność o tej wartości będzie za mała do bezproblemowego działania sprzętu przez lata. O wiele lepiej jest wtedy dopłacić za produkt o maksymalnej wadze wynoszącej 150 kg.

Bieżnia magnetyczna SAPPHIRE SOKA składana

bieżnia domowa składana opinie

Bieżnia Domyos domowa składana T900C Decathlon

bieżnia elektryczna składana

Dalej, miejmy na względzie funkcje

Kolejna kluczowa kwestia to funkcje, w jakie dana bieżnia jest wyposażona. Z uwagi na to, że mówimy tutaj o propozycjach kompaktowych i lekkich, to nieodzowną częścią takiego zamówienia będzie możliwość złożenia i łatwego transportu bieżni. Pamiętajmy przy tym, że istnieje wiele więcej ciekawych udogodnień, które powinniśmy wziąć pod uwagę.

Dobrym przykładem będzie zainwestowanie w bieżnię z panelem, na którym znajdziemy ogromną liczbę informacji jak, na przykład, spalone kalorie, pokonany dystans, prędkość biegu, czy też czas treningu. Inne opcje wyposażone są też w specjalny uchwyty czy półeczki umożliwiające słuchanie muzyki czy oglądanie ulubionych filmów.

Nie możemy też zapomnieć o prędkości maksymalnej i minimalnej

Jeśli mowa o funkcjonalności, to nie sposób zapomnieć o regulacji prędkości. Im dostępny dla nas zakres jest większy, tym bardziej wszechstronne urządzenie wybierzemy. Co prawda dla laików i osób, które nigdy wcześniej (albo rzadko kiedy) uprawiały jogging czy biegały na świeżym powietrzu prędkości z jakimi przesuwa się taśma niewiele mówią, to warto chociażby przetestować korzystając ze smartfonów i aplikacji prędkość podczas swobodnego biegu.

Pozwoli to określić czy dana bieżnia gwarantuje wystarczającą prędkość maksymalną. I tutaj nie możemy myśleć tylko i wyłącznie o naszych obecnych osiągnięciach i możliwościach. Z czasem będziemy chcieli biegać szybciej i dłużej, a wtedy większa prędkość maksymalna okaże się kluczowa.

BIEŻNIA TRENINGOWA LCD SKŁADANA JOGGER - ZIPRO

bieżnia składana ranking

Kolejnym kluczowym parametrem będzie rzeczywista kompaktowość i lekkość

Skoro zależy nam na zakupie bieżni składanej, to kompaktowość i lekkość zestawu powinna odgrywać nadzwyczaj kluczową rolę. A to rzecz, która nie zawsze jest tak oczywista jak mogłoby nam się wydawać. Istnieją bieżnie składane, których waga sięga nawet i 100 kg. A to oznacza, że w przypadku zakupu takiego sprzętu nie będziemy w stanie sami poradzić sobie z jego transportem czy przeniesieniem.

BIEŻNIA ELEKTRYCZNA SKŁADANA LED 12KM/H 120KG 2W1

bieżnia składana domowa

Dlatego warto sprawdzić wymiary urządzenia po złożeniu i po rozłożeniu, sprawdzić jaka jest waga i czy zastosowano jakiekolwiek dodatkowe udogodnienia do transportu. Może to być uchwyt ułatwiające przenoszenie z miejsca na miejsce, specjalna rączka do szybszego składania czy nawet i kółka, które pozwolą przetransportować sprzęt bez jego podnoszenia.

Najlepsza bieżnia składana – podsumowanie rankingu 2024

Bez wątpienia to BIEŻNIA TRENINGOWA LCD SKŁADANA JOGGER – ZIPRO zwycięża w rankingu 2024. Produkt jest lekki, oferuje bardzo dużą prędkość maksymalną, a przy tym zakres regulacji jest spory i w miarę płynny. Co prawda produkt nie gwarantuje tak precyzyjnych statystyk, ale jest przy tym atrakcyjny cenowo i lekki. Domowe bieżnie Zipro to jedne z najchętniej wybieranych produktów przez klinetów.

Jeśli jednak wolimy propozycję o jeszcze lepszych parametrach bądź oferujących nam maksymalną wagę użytkownika wynoszącą nawet i 150 kg, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć własne poszukiwania. W poradach uwzględniono najistotniejsze kwestie i mając je na względzie powinniśmy być w stanie znaleźć produkt idealny, który spełni wszystkie nasze wymagania.

A dla wielbicieli funkcjonalnych sprzętów mamy o wiele więcej, np. ranking rowerów składanych.

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza bieżnia składana
Average rating:  
 0 reviews